joomla templates top joomla templates template joomla

Jak zapobiegać skutkom AZS?

włącz . Opublikowano w Zdrowie dziecka

 
Mimo że o atopowym zapaleniu skóry mówi się coraz więcej, nadal nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, czym ono właściwie jest i w jaki sposób powinno się zwalczać jego skutki. Dlatego też warto nauczyć się rozpoznawać objawy AZS, by móc skutecznie radzić sobie z tym schorzeniem. 
 
Tkankę skórną ze skłonnością do atopowości cechują zaognione, trudno gojące się rany oraz nadmierne łuszczenie się. Stan ten może utrzymywać się nawet przez wiele miesięcy, a ignorowanie tego problemu w krótkim czasie z pewnością przyczyni się do niemiłych konsekwencji, z którymi nawet dermatolog nie będzie potrafił skutecznie się uporać. Zanim jednak dolegliwość w początkowym stadium przerodzi się w uciążliwe schorzenie, powinnyśmy sięgnąć po łagodzące atopowe zapalenie skóry leki, np. Emolium.
 
Nie poddawajmy się!
 
Chociaż początkowa faza zmagań z atopowością może wydawać się wyjątkowo trudna
i bezowocna, w rzeczywistości – dzięki systematycznemu używaniu odpowiednich preparatów - jesteśmy w stanie zapomnieć o tym problemie na długi czas. Dotyczy to zwłaszcza kobiet, które – niezadowolone z efektów kuracji – mogą tracić pewność siebie. Przystępując do walki z AZS, musimy również pamiętać o kilku istotnych kwestiach, bez znajomości których nie będzie nam łatwo wygrać starcia.
 
Przede wszystkim, powinniśmy wiedzieć, że atopowe zapalenie skóry zagraża nie tylko dorosłym, lecz także dzieciom. Ściślej – jest to schorzenie, które bardzo często dotyka dzieci w wieku niemowlęcym i może samoistnie ustąpić lub zaatakować ponownie w wieku dojrzałym. Nie mamy wpływu na to, czy również będziemy narażeni na skutki AZS, możemy jednak obserwować nasze pociechy i w razie niekorzystnej diagnozy pielęgnować ich wrażliwą skórę, nawet od pierwszych chwil po porodzie.
 
Jak walczyć, by wygrywać?
 
Nie istnieje jeden sprawdzony sposób na zatuszowanie objawów atopowej skóry, można jednak zatroszczyć się o to, by były one dla nas jak najmniej widoczne i nie krępowały nas
w obecności nieznanych nam osób. Najlepszym patentem na radzenie sobie z AZS będzie zaopatrzenie się w profesjonalne kosmetyki niwelujące skutki rozprzestrzeniania się tej choroby. Do wyboru mamy wiele środków, których głównym zadaniem jest odpowiednio nawilżyć skórę cierpiącą z powodu ran i łuszczenia. Dobrze kupić kilka z nich, najlepiej pochodzących z tej samej serii, by zapewnić sobie kompleksową ochronę.
 
Nie zapominajmy także o tym, by – w odniesieniu do różnych publikacji na temat skóry atopowej – postarać się o zmianę codziennych nawyków, które, pozostawiając nas
w nieświadomości, mogły nam zaszkodzić. Na tyle, na ile to możliwe, zrezygnujmy w naszym menu z pokarmów takich jak jaja, ryby czy orzechy, które zaostrzają stany zapalne. Dodatkowo zastąpmy dotychczasowe środki piorące specyfikami o łagodniejszych właściwościach, które nie wpłyną niekorzystnie na stan naszego naskórka. Wreszcie, nie przesadzajmy z ilością czasu spędzanego w wannie z gorącą wodą oraz nie ściskajmy tkanki skórnej zbytnio dopasowanymi ubraniami. Tego typu zmiany pomogą nam złagodzić skutki występowania AZS oraz sprawią, że nigdy więcej nie będziemy się wstydzić własnego ciała.