joomla templates top joomla templates template joomla

Jakie zmiany nastąpią w systemie edukacji wczesnoszkolnej?

Dzień Dobry TVN/x-news włącz . Opublikowano w Aktualności

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, która wprowadza zniesienie obowiązku szkolnego dla sześciolatków. Dzieci będą rozpoczynać naukę w szkole podstawowej w wieku lat siedmiu. Ustawa przewiduje, że sześciolatki będą mogły pójść do szkoły, ale po odpowiednim przygotowaniu. Co to oznacza? Co z dziećmi, które zdążyły rozpocząć naukę w wieku 6 lat? 

Podróż z dzieckiem? Jak ją przetrwać

Dzień Dobry TVN/x-news włącz . Opublikowano w Aktualności

Święta to dla wielu osób czas podróży samochodem. A jak taką podróż umilić dziecku? Psycholog Marta Żysko-Pałuba podpowiedziała w "Dzień Dobry TVN" kilka sposobów na zajęcie uwagi najmłodszych członków rodziny. Podkreśliła też, że przystanki podczas jazdy z dzieckiem to jest stały element podróży, z którym zawsze należy się liczyć.

Rząd zaprezentował ustalenia dotyczące projektu „Rodzina 500+”

Tomasz Nowak/eSerwis.info; TVN24/x-news; info Premier włącz . Opublikowano w Aktualności

- Z programu 500+ skorzysta 2,7 mln polskich rodzin, a dzieci - o ponad milion więcej, a więc ponad 3,7 mln - poinformowała szefowa resortu pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Minister podkreśliła, że projekt ustawy zawiera dwa elementy. 

Sprawdzą, ile ważą tornistry małych Dolnoślązaków

Anita Nowak włącz . Opublikowano w Aktualności - dla dziecka

W pięciu dolnośląskich szkołach podstawowych Fundacja Rosa organizuje wielkie ważenie uczniów i ich tornistrów, które ma na celu zwrócenie uwagi na profilaktykę wad postawy. Akcja odbędzie się ramach IV edycji projektu „Lekki Tornister”. Najbardziej aktywne szkoły otrzymają specjalne szafki. 

Najmodniejsze wzory plecaków szkolnych

info: eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Aktualności

Plecaki szkolne towarzyszą dzieciom i młodzieży przez kilkanaście lat życia, służąc przenoszeniu książek i pomocy naukowych w podstawówce, gimnazjum, szkole średniej i na studiach. Podobnie, jak w dziedzinie odzieżowej czy dodatków i biżuterii, tak i tutaj pojawia się sezonowa moda, która decyduje o tym, co się nosi, aby być na czasie.

Jakie zabawki będą modne w tym roku?

info: eReporter24.pl; fot: Merlin.pl włącz . Opublikowano w Aktualności

Chociaż niektóre zabawki, takie jak np. klocki czy lalki, nigdy nie wychodzą z mody, to warto poznać kilka trendów panujących obecnie w branży dziecięcej. W tym roku królować będą zabawki w stylu retro, zabawki edukacyjne, a także te związane z najnowszymi technologiami.

Jak wychować aktora?

Autor: Barbara Ścisłowska włącz . Opublikowano w Aktualności

Wielu rodziców zauważa u dzieci talent do naśladowania bądź parodiowania. Jest to sygnał, że dziecko może posiadać talent aktorski. Jeżeli takie dziecinne "granie" sprawia maluchowi przyjemność, to talent trzeba odpowiednio ukierunkować i rozwijać.

Minister edukacji zapowiada zmiany w szkołach. "Chcemy urealnić zajęcia wychowania fizycznego"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Aktualności

Minister edukacji Anna Zalewska zapowiada powstanie programu poprawy zdrowia i sprawności fizycznej uczniów. W prace nad nim włączą się m.in. resorty sportu i zdrowia oraz eksperci. Jednym z rozważanych już pomysłów jest wprowadzenie obowiązkowych SKS-ów... - Chcemy urealnić zajęcia wychowania fizycznego. 

Która rodzina dostanie dodatkowe 500 zł na dziecko, ja ubiegać się o to świadczenie?

Dzień Dobry TVN/x-news włącz . Opublikowano w Aktualności

Priorytetem nowego rządu jest projekt, który zakłada, że rodzina dostanie dodatkowe 500 zł na dziecko. Kto będzie mógł ubiegać się o takie świadczenie? Katarzyna Karpa-Świderek wyjaśniła, co należy zrobić, aby dostać dofinansowanie. Jakie są kwoty dodatków do zasiłku rodzinnego?

Ciekawe pomysły na organizację dziecięcych urodzin

info: eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Aktualności

W dzisiejszych czasach niełatwo wymyślić coś oryginalnego na imprezę urodzinową dla własnej pociechy. Z pomocą rodzicom spieszą w tym przypadku różnego rodzaju centra zabaw dla dzieci.

Jak pokierować rozwojem dziecka?

info: eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Aktualności

Są dzieci, które już w pierwszych latach życia okazują wyjątkowe uzdolnienia. Dostrzegane i rozwijane przez rodziców i nauczycieli, pomagają im w rozwoju osobistym. Są jednak i takie dzieci, których talenty czekają na odkrycie. Jak je wydobyć?

Trzykomorowy plecak dla pierwszoklasisty

info: eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Aktualności

Pierwsze lata nauki w szkole podstawowej to potrzeba wyjątkowego usprawnienia pracy dziecka, które nie jest jeszcze na tyle dobrze zorganizowane, aby samo potrafiło zadbać o ochronę swoich rzeczy.

Wycieczka do Kina Pszczółek z przedszkola na Rządzu

R.Ż/DzieckoiMama.pl włącz . Opublikowano w Aktualności

Grupa Pszczół z przedszkola na Rządzu stworzyła prawdziwy album zabytków naszego miasta. Album wykonany własnoręcznie pod kierownictwem Pani Marzenki i Natalki.