joomla templates top joomla templates template joomla

Mniej pieniędzy na naukę w domu. MEN obcina budżet na domową edukację o 40 proc.

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wychowanie dziecka

MEN obcięło budżet na domową edukację o 40 proc. Pieniędzy będzie mniej, mimo że liczba dzieci korzystających z takiego rodzaju nauki cały czas rośnie. Zalety nauki w domu chwalą rodzice, psychologowie podkreślają natomiast znaczenie edukacji wśród rówieśników.

Jakie zmiany nastąpią w systemie edukacji wczesnoszkolnej?

Dzień Dobry TVN/x-news włącz . Opublikowano w Aktualności

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, która wprowadza zniesienie obowiązku szkolnego dla sześciolatków. Dzieci będą rozpoczynać naukę w szkole podstawowej w wieku lat siedmiu. Ustawa przewiduje, że sześciolatki będą mogły pójść do szkoły, ale po odpowiednim przygotowaniu. Co to oznacza? Co z dziećmi, które zdążyły rozpocząć naukę w wieku 6 lat? 

Podróż z dzieckiem? Jak ją przetrwać

Dzień Dobry TVN/x-news włącz . Opublikowano w Aktualności

Święta to dla wielu osób czas podróży samochodem. A jak taką podróż umilić dziecku? Psycholog Marta Żysko-Pałuba podpowiedziała w "Dzień Dobry TVN" kilka sposobów na zajęcie uwagi najmłodszych członków rodziny. Podkreśliła też, że przystanki podczas jazdy z dzieckiem to jest stały element podróży, z którym zawsze należy się liczyć.

Rząd zaprezentował ustalenia dotyczące projektu „Rodzina 500+”

Tomasz Nowak/eSerwis.info; TVN24/x-news; info Premier włącz . Opublikowano w Aktualności

- Z programu 500+ skorzysta 2,7 mln polskich rodzin, a dzieci - o ponad milion więcej, a więc ponad 3,7 mln - poinformowała szefowa resortu pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Minister podkreśliła, że projekt ustawy zawiera dwa elementy. 

Niezbędniki kosmetyczne w pielęgnacji bobasa

włącz . Opublikowano w Opieka nad dziećmi

Niemal każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że noworodek wymaga od nas nie tylko troskliwej opieki, lecz także odpowiedniej pielęgnacji. Przekonajmy się zatem, jakich kosmetyków nie może zabraknąć w dbaniu o zdrową skórę naszego dziecka. 

Jak zapobiegać skutkom AZS?

info: eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Zdrowie dziecka

Mimo że o atopowym zapaleniu skóry mówi się coraz więcej, nadal nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, czym ono właściwie jest i w jaki sposób powinno się zwalczać jego skutki. Dlatego też warto nauczyć się rozpoznawać objawy AZS, by móc skutecznie radzić sobie z tym schorzeniem.

6-latka z Gliwic starzeje się w przyspieszonym tempie. Szansą terapia w USA

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Zdrowie dziecka

Katowice. 6-letnia Ania z Gliwic cierpi na rzadką chorobę genetyczną - zespół Cockayne'a. Z tego powodu starzeje się w przyspieszonym tempie. - Nie znamy skutecznego leczenia u dzieci z tą chorobą, stąd też, niestety, naszym postępowaniem jest jedynie postępowanie rehabilitacyjne - przyznaje dr Jacek Pilch z Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. 

Mięso w diecie małego dziecka – czy potrzebne?

info: Holle.pl włącz . Opublikowano w Karmienie

Prawidłowe żywienie dziecka w pierwszych 12. miesiącach jego życia często stanowi dla świeżo upieczonych rodziców nie lada wyzwanie. Schematy żywienia niemowląt ulegają modyfikacji, różnią się w poszczególnych krajach, a w Internecie znaleźć możemy szereg wzajemnie sprzecznych opinii i postaw rodzicielskich. 

Minister edukacji zapowiada zmiany w szkołach. "Chcemy urealnić zajęcia wychowania fizycznego"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Aktualności

Minister edukacji Anna Zalewska zapowiada powstanie programu poprawy zdrowia i sprawności fizycznej uczniów. W prace nad nim włączą się m.in. resorty sportu i zdrowia oraz eksperci. Jednym z rozważanych już pomysłów jest wprowadzenie obowiązkowych SKS-ów... - Chcemy urealnić zajęcia wychowania fizycznego. 

Która rodzina dostanie dodatkowe 500 zł na dziecko, ja ubiegać się o to świadczenie?

Dzień Dobry TVN/x-news włącz . Opublikowano w Aktualności

Priorytetem nowego rządu jest projekt, który zakłada, że rodzina dostanie dodatkowe 500 zł na dziecko. Kto będzie mógł ubiegać się o takie świadczenie? Katarzyna Karpa-Świderek wyjaśniła, co należy zrobić, aby dostać dofinansowanie. Jakie są kwoty dodatków do zasiłku rodzinnego?

Zaczerwieniona i podrażniona skóra twarzy – co robić?

włącz . Opublikowano w Dla mamy

Jako młoda mama jesteś w większym stopniu narażona na zaburzenia funkcjonowania Twojego organizmu. Wieczny brak snu, stres i brak apetytu to tylko niektóre z problemów kobiet po porodzie. Mała ilość czasu na dbanie o siebie połączona z permanentnym zmęczeniem może prowadzić także do zaczerwienienia i podrażnienia skóry twarzy.

Choroba wieku dziecięcego, o której wstydzimy się mówić głośno

info eReporter24.pl; fot: sxc_hu włącz . Opublikowano w Zdrowie dziecka

Wszy zazwyczaj kojarzą nam się z brudem, zaniedbaniem i ogólnym brakiem higieny ciała. Niesłusznie, mogą bowiem zaatakować każde, nawet najbardziej czyste dziecko. Uważa się jednak, że wszawica jest powodem do wstydu i mało kto mówi o niej głośno.