joomla templates top joomla templates template joomla

Plecaki Topgal idealne dla dzieci

info: eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Aktualności

Najważniejszym elementem na jaki zwraca uwagę dziecko podczas dokonywania zakupów jest wygląd zewnętrzny plecaka lub tornistra. Sześciolatki nie interesują się ilością kieszeni w plecaku, jego wielkością, czy jak będzie on wpływał na zdrowie pleców.

Kobiety w ciąży nie muszą stosować suplementów diety

info: newseria włącz . Opublikowano w Ciąża

Źródłem większości substancji odżywczych dla kobiety w ciąży powinna być zrównoważona dieta. Suplementacja jest konieczna tylko w przypadku składników, których właściwa dawka nie może być zapewniona z żywności.

Przybywa metod znieczulenia porodowego. Stosuje się gaz rozweselający

info: newseria włącz . Opublikowano w Ciąża

Wybór metod łagodzenia bólu porodowego jest dziś bardzo szeroki, a leki wykorzystywane w tym celu są coraz bezpieczniejsze. Najczęściej wykonuje się znieczulenie zewnątrzoponowe, a w przypadku cesarskiego cięcia, podpajęczynówkowe.

Współcześni rodzice nie wierzą we własne kompetencje rodzicielskie

info: newseria włącz . Opublikowano w Rodzicielstwo

Coraz częściej rodzice szukają profesjonalnej pomocy związanej z wychowaniem dziecka. Najczęściej znajdują ją w poradnikach lub bezpośrednio u psychologów. Wzrost zainteresowania problematyką wychowawczą to pozytywne zjawisko.

Dlaczego nawilżanie powietrza w dziecięcym pokoju jest tak istotne?

Katarzyna Pawłowska włącz . Opublikowano w Opieka nad dziećmi

Odpowiednie nawilżenie powietrza jest niezwykle ważne dla naszego dobrego samopoczucia i funkcjonowania. To samo tyczy się naszych dzieci, jeśli powietrze w ich pokoju jest odpowiednio nawilżone są one spokojne, łatwiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach, ale też zachowują lepsze zdrowie. 

Idealny porządek w dziecięcym pokoju – czy to możliwe?

Katarzyna Pawłowska włącz . Opublikowano w Aktualności - dla dziecka

Bolączką wielu rodziców są wiecznie porozrzucane zabawki w pokoju ich pociechy, a nawet w całym mieszkaniu. Jednakże bardzo łatwo można zmienić ten stan rzeczy. I co najważniejsze nie wymaga to dużego wysiłku, czy też wiecznego biegania za dzieckiem i zbierania po nim jego ulubionych przedmiotów. 

Kuchenne zabawy z bakaliami.

Sylwia Wrzosek włącz . Opublikowano w Aktualności

Zimowe długie wieczory, chłód i szybko gasnący dzień skłaniają większość z nas do pozostania w domu. Chcemy zakopać się w cieple domowego zacisza i kubkiem kakao w ręku. To świetna pora aby nieco zwolnic tempo, wczuć się w zimującą przyrodę i przynajmniej w domowym zaciszu przestać pędzić, znaleźć chwilę dla siebie i najbliższych.

Polki rodzą coraz mniej dzieci

info: newseria włącz . Opublikowano w Rodzicielstwo

Polskie społeczeństwo starzeje się i proces ten będzie przebiegał coraz gwałtowniej – przestrzegają eksperci. Polki niechętnie rodzą dzieci i znacznie później niż pokolenia ich matek i babć decydują się na zakładanie rodziny.

Ruszył TVP ABC dla dzieci. Na początek – materiały archiwalne i bez reklam

info: newseria włącz . Opublikowano w Aktualności - dla dziecka

Telewizja Polska uruchomi 15 lutego nowy kanał dla dzieci – TVP ABC. Do końca miesiąca nie będzie reklam, pojawią się one dopiero po 1 marca. Nadawca zapowiada też wiele premier i produkcji własnych, choć ze względów finansowych na razie nie będzie studia.

Jaką grzechotkę wybrać dla dziecka?

Katarzyna Pawłowska włącz . Opublikowano w Aktualności - zabawki

Wydawać by się mogło, że wybór grzechotki dla dziecka to sprawa niezwykle banalna – ma grzechotać i zapewnić dziecku rozrywkę. Jednakże jak się okazuje nie jest to wcale takie proste zadanie. Wchodząc do sklepu lub zaglądając na stronę internetową przekonujemy się, że producenci zabawek przykładają wszelkich starań, aby ich produkty przyciągnęły uwagę osoby, która ma je kupić. 

Sposób na dziecięce leki i koszmary nocne

Katarzyna Pawłowska włącz . Opublikowano w Aktualności - dla dziecka

Dzieci w wieku wczesno przedszkolnym – dwóch – trzech lat zaczynają wykazywać objawy nocnych lęków. Często mówią, że w ich pokoju mieszkają potwory i nie chcą tam spać. Dzieje się tak zazwyczaj z kilku powodów. 

Baletnicą być, czyli wielkie marzenie małej dziewczynki

Izabela Knapek włącz . Opublikowano w Aktualności

Każda mała dziewczynka przechodzi taki etap w swoim życiu, kiedy marzy o zostaniu baletnicą i występowaniu na scenie. Warto wspierać dziecko w nauce tej pięknej sztuki, ponieważ niesie ona za sobą wiele korzyści nie tylko zdrowotnych, ale także kształtujących charakter.