joomla templates top joomla templates template joomla

Okulary? Twoje dziecko nie musi ich nosić!

Kamila Tyniec włącz . Opublikowano w Choroby dzieci

Krótkowzroczność, astygmatyzm, zez, złe widzenie z bliska – te wady wzroku coraz częściej spotykane są u najmłodszych. Według raportu GUS, ponad 50% dzieci ma kłopoty ze wzrokiem*, a u blisko 90% z ponad 1,4 tys. przebadanych wykryto nieprawidłowości w funkcjonowaniu tego narządu**. 

Płodność po chorobie nowotworowej – czy można ją zachować?

Adriana Misiewicz włącz . Opublikowano w Ciąża

Coraz częściej na choroby nowotworowe zapadają młodzi ludzie w wieku rozrodczym. Leczenie onkologiczne – chemio i radioterapia źle wpływa na płodność i komórki rozrodcze zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Czy to oznacza, że nowotwór to przegrane marzenie o posiadaniu własnego dziecka? 

Akcesoria do kąpieli dla noworodka

Katarzyna Pawłowska / www.babymama.pl włącz . Opublikowano w Opieka nad dziećmi

Pierwsze kąpiele nowonarodzonego dziecka to wielkie przeżycie, jednak z czasem stają się one codziennym rytuałem wprowadzającym określony porządek dnia w życiu rodziny. Aby ułatwić sobie codzienną pielęgnację maleństwa w tym zakresie warto dużo uwagi przyłożyć do wyboru akcesoriów kąpielowych.

Sen w czasie ciąży

Patrycja Gutowska włącz . Opublikowano w Ciąża

Choć w trzecim trymestrze ciąży zapotrzebowanie na sen jest duże, to wiele kobiet nie może spokojnie przespać całej nocy. Przewracanie się z boku na bok w poszukiwaniu wygodnej pozycji jest frustrujące zwłaszcza, jeśli towarzyszy mu zmęczenie.

Gdy dzieci się nudzą

Magdalena Tyrka włącz . Opublikowano w Wychowanie dziecka

Zorganizowanie atrakcji dla dziecka, które roznosi energia, to nie lada wyzwanie. Tym bardziej, jeśli do dyspozycji mamy kilka wolnych dni. Oto kilka pomysłów zajęć dla urwisów.

Sposób na ferie? Gry planszowe z wyobraźnią!

Magdalena Szulc włącz . Opublikowano w Aktualności - zabawki

Zamiast w czasie ferii siedzieć bezczynnie w domu albo oglądać telewizję, pokaż dzieciom, że mogą spędzać czas w kreatywny sposób. Zagrajcie razem w rodzinne gry planszowe, które zapewnią dobrą rozrywkę i ciekawie spędzony czas.

Like Malizia Free Spirit

Małgorzata Kowalska włącz . Opublikowano w Dla mamy

Like Malizia Free Sprit to kompozycja zawierająca świeżość bergamotki, piwonii z charakterystyczną nutą kwiatu pomarańczy. Zmysłowy, niezwykle kobiecy zapach, idealny na wiosnę. 

Twoje dziecko zaczyna raczkować? Zadbaj o jego bezpieczeństwo

Izabela Knapek włącz . Opublikowano w Wychowanie dziecka

Nie da się opisać radości rodziców gdy dziecko zaczyna raczkować. Odkrywanie nowych domowych zakamarków jest niezwykle ciekawe dla malucha, a mama z tatą cieszą się, że ich brzdąc nabył nowej umiejętności. Jednakże w tej euforii musimy pamiętać, aby zapewnić dziecku bezpieczne środowisko. 

Dziecięcy prezent od serca

Magdalena Tyrka włącz . Opublikowano w Aktualności - dla dziecka

Choć Walentynki to przede wszystkim święto zakochanych, to również dobra okazja, by po prostu okazać ciepłe uczucia. Do dzielenia się pozytywnymi emocjami warto zachęcić również najmłodszych. 

Polscy producenci akcesoriów dziecięcych

Katarzyna Pawłowska włącz . Opublikowano w Aktualności - dla dziecka

Mówi się, że cudze chwalicie, swego nie znacie. W tym stwierdzeniu jest bardzo dużo prawdy – już niejednokrotnie można było się przekonać, że nie tylko polska przyroda i zabytki zachwycają bardziej niż to co można zobaczyć za granicą. Często też nie doceniamy rodzimych produktów, w tym również akcesoriów dla dzieci – a jest to duży błąd.

Odblaskowy karnawał z Piccolo

Paulina Mediuch włącz . Opublikowano w Aktualności - dla dziecka

Piccolo zaprasza do karnawałowej zabawy z odblaskami. Kolorowe opaski zainspirowały Annę Baćmagę, arteterapeutkę i instruktora warsztatów art-recyclingu. Stworzyła z nich fantazyjne stylizacje - łatwe do wykonania w domu podczas wspólnej zabawy z dzieckiem. 

Gdy nie ma w domu dzieci...

Izabela Knapek włącz . Opublikowano w Czas wolny

Jeśli Twoje dzieci wyjeżdżają na ferie zimowe albo do dziadków, zapewne już cieszysz się na myśl o dwutygodniowym relaksie, który Cię czeka. Wystarczy trochę wyobraźni i kreatywności, żeby ten czas wszyscy rodzice mogli przeznaczyć na naładowanie swoich życiowych akumulatorów na kolejnych kilka miesięcy – aż do wakacji.

Wspólne granie w ‘planszówki’, czyli jak wzmocnić więzy rodzinne

Bogumiła Sowa włącz . Opublikowano w Aktualności - zabawki

Spędzanie wolnego czasu w gronie rodzinnym pozytywnie wpływa na pogłębianie relacji między jej członkami. Jak wynika z badań naukowców z Uniwersytetu w Pensylwanii, opublikowanych w magazynie Child Development, wbrew powszechnym opiniom, nastolatki chętnie spędzają czas ze swoimi rodzicami.