joomla templates top joomla templates template joomla

Stop śmieciowemu jedzeniu w sklepikach szkolnych

Marta Modzelewska Grupa BRM włącz . Opublikowano w Zdrowie dziecka

Stop śmieciowemu jedzeniu w sklepikach szkolnych 40 tys. na granty dla szkół Rusza trzecia edycja konkursu grantowego „Sklepiki szkolne – zdrowa reaktywacja”. 

Kiedy wyrastają dzieciom ząbki? Pierwsza wizyta u dentysty

info: eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Zdrowie dziecka

Statystycznie pierwsze ząbki u dzieci pojawiają się pomiędzy 3 a 7 miesiącem życia dziecka, a ostatnie (trzonowce lub kły), gdy dziecko osiągnie wiek około dwóch lat.

CHRZEST ŚWIĘTY DZIECKA

info: eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Rodzicielstwo

Chrzest Święty jest najważniejszym sakramentem w życiu każdego człowieka. Przyjmując go oczyszczamy się z grzechu pierworodnego i dołączamy do wspólnoty Katolickiego Kościoła. Ten dzień jest nie tylko ważny dla dziecka, ale także wyjątkowy dla jego rodziców.

Jak zmienić wygląd w ciągu kilku chwil? Pomogą ci w tym soczewki kolorowe "zerówki"

info: eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Zdrowie dziecka

Utarła się opinia, że soczewki kontaktowe są przeznaczone tylko dla osób z wadą wzroku, w przeciwnym wypadku mogą szkodzić. Nie jest to prawdą. Zakup soczewek w sprawdzonym salonie optycznym lub optycznym sklepie internetowym gwarantuje bezpieczeństwo ich użytkowania.

Dbaj o kondycję fizyczną w ciąży! Poród będzie łatwiejszy

info: eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Ciąża

Niektórym kobietom do dziś wydaje się, że czas ciąży to czas, gdy zabroniona jest aktywność fizyczna, bo może ona nieść ze sobą poważne konsekwencje. Należy jednak obalić ten mit, który panuje dziś już tylko po to, aby usprawiedliwiać lenistwo.

Ząbkujące dziecko odmawia jedzenia – jak mu pomóc?

info: eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Opieka nad dziećmi

Twoje dziecko podczas ząbkowania ma bolesne rozpulchnione dziąsła, przez co ciężko jest mu jeść. Nawet ssanie piersi może sprawiać wtedy ból. Należy więc większą uwagę przywiązywać do konsystencji pokarmów oraz przystawiać malucha częściej do piersi.

Bezpieczny powrót do szkoły .

Magdalena Myczko włącz . Opublikowano w Dziecko i mama - porady

Nowy rok szkolny to dla rodziców nowe obowiązki, z których najważniejszym jest zadbanie o bezpieczeństwo ucznia w drodze do szkoły. Firma Bridgestone radzi w kilku punktach, o czym należy pamiętać codziennie wożąc dzieci.

Jak zabezpieczyć telefon swojego dziecka?

Sebastian Kalmus włącz . Opublikowano w Opieka nad dziećmi

W dzisiejszych czasach, co trzecie dziecko w wieku szkolnym ma dostęp do telefonu komórkowego. Wyposażamy w nie nasze pociechy, aby mieć z nimi kontakt i móc czuwać nad ich bezpieczeństwem. Niestety dzieci bardzo często gubią swoje telefony. Podpowiadamy jak w prosty i niedrogi sposób zabezpieczyć telefon przed ewentualnym zgubieniem bądź kradzieżą.

Grecja dla najmłodszych: z wizytą w królestwie żółwi

info: eReporter24.pl; fot: Rainbow Tours włącz . Opublikowano w Dla mamy

Dla dzieci możliwość wypoczynku na łonie natury i podziwianie piękna przyrody może okazać się równie atrakcyjnym doznaniem, jak wizyta w nowoczesnym parku rozrywki. Wielka sympatia, jaką mali podróżnicy obdarzyli grecką wyspę Zakynthos.

Dziecko jedzie na kolonię? 4 bezpieczne zasady

Magdalena Kulik włącz . Opublikowano w Opieka nad dziećmi

Kolonie to dla dzieci pierwsza forma samodzielnych wyjazdów. Jednak brak opieki rodziców i wakacyjny luz mogą spowodować, że pociechy szybko zapomną o bezpieczeństwie poza domem.

Wazektomia w Polsce i Na świecie

info: eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Rodzicielstwo

Wazektomia to męska, odwracalna forma antykoncepcji polegająca na zablokowaniu drożności nasieniowodów. Nasieniowody to rurki wyprowadzające plemniki z jąder. Ich zatkanie prowadzi to do odwracalnej niepłodności u mężczyzny.

Noszenie ma znaczenie

info: eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Opieka nad dziećmi

Noszenie ma ogromne znaczenie dla rozwoju niemowląt. Dzieci, które są blisko swoich rodziców, czują się pewnie i bezpiecznie, co nie pozostaje bez wpływu na ich rozwój emocjonalny i relacje, jakie budują z mamą i tatą.