joomla templates top joomla templates template joomla

Dziecięcy prezent od serca

Magdalena Tyrka włącz . Opublikowano w Aktualności - dla dziecka

Choć Walentynki to przede wszystkim święto zakochanych, to również dobra okazja, by po prostu okazać ciepłe uczucia. Do dzielenia się pozytywnymi emocjami warto zachęcić również najmłodszych. 

Polscy producenci akcesoriów dziecięcych

Katarzyna Pawłowska włącz . Opublikowano w Aktualności - dla dziecka

Mówi się, że cudze chwalicie, swego nie znacie. W tym stwierdzeniu jest bardzo dużo prawdy – już niejednokrotnie można było się przekonać, że nie tylko polska przyroda i zabytki zachwycają bardziej niż to co można zobaczyć za granicą. Często też nie doceniamy rodzimych produktów, w tym również akcesoriów dla dzieci – a jest to duży błąd.

Sposób na ferie? Gry planszowe z wyobraźnią!

Magdalena Szulc włącz . Opublikowano w Aktualności - zabawki

Zamiast w czasie ferii siedzieć bezczynnie w domu albo oglądać telewizję, pokaż dzieciom, że mogą spędzać czas w kreatywny sposób. Zagrajcie razem w rodzinne gry planszowe, które zapewnią dobrą rozrywkę i ciekawie spędzony czas.

Pomaluj swój świat z Bazgroszyt.pl

Magda Szulc włącz . Opublikowano w Aktualności - zabawki

Twoje dziecko uwielbia malować? Jeśli jeszcze nie wkroczyło w świat malowanek, pokaż mu, jak fantastyczna może być ta zabawa. Razem pokolorujecie swój świat. 

Dziecko do pierwszej klasy musi być przyjęte

R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Aktualności

Rodzice zamieszkujący rejon danej szkoły podstawowej postanowili zgłosić dziecko do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Okazało się, że złożenie dokumentów nie jest takie proste – nie chciano ich przyjąć – ponieważ adres zameldowania wynikający z dokumentu matki był inny niż adres zamieszkania.

Ruszył TVP ABC dla dzieci. Na początek – materiały archiwalne i bez reklam

info: newseria włącz . Opublikowano w Aktualności - dla dziecka

Telewizja Polska uruchomi 15 lutego nowy kanał dla dzieci – TVP ABC. Do końca miesiąca nie będzie reklam, pojawią się one dopiero po 1 marca. Nadawca zapowiada też wiele premier i produkcji własnych, choć ze względów finansowych na razie nie będzie studia.

Jaką grzechotkę wybrać dla dziecka?

Katarzyna Pawłowska włącz . Opublikowano w Aktualności - zabawki

Wydawać by się mogło, że wybór grzechotki dla dziecka to sprawa niezwykle banalna – ma grzechotać i zapewnić dziecku rozrywkę. Jednakże jak się okazuje nie jest to wcale takie proste zadanie. Wchodząc do sklepu lub zaglądając na stronę internetową przekonujemy się, że producenci zabawek przykładają wszelkich starań, aby ich produkty przyciągnęły uwagę osoby, która ma je kupić. 

Odblaskowy karnawał z Piccolo

Paulina Mediuch włącz . Opublikowano w Aktualności - dla dziecka

Piccolo zaprasza do karnawałowej zabawy z odblaskami. Kolorowe opaski zainspirowały Annę Baćmagę, arteterapeutkę i instruktora warsztatów art-recyclingu. Stworzyła z nich fantazyjne stylizacje - łatwe do wykonania w domu podczas wspólnej zabawy z dzieckiem. 

Wspólne granie w ‘planszówki’, czyli jak wzmocnić więzy rodzinne

Bogumiła Sowa włącz . Opublikowano w Aktualności - zabawki

Spędzanie wolnego czasu w gronie rodzinnym pozytywnie wpływa na pogłębianie relacji między jej członkami. Jak wynika z badań naukowców z Uniwersytetu w Pensylwanii, opublikowanych w magazynie Child Development, wbrew powszechnym opiniom, nastolatki chętnie spędzają czas ze swoimi rodzicami. 

Plecaki Topgal idealne dla dzieci

info: eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Aktualności

Najważniejszym elementem na jaki zwraca uwagę dziecko podczas dokonywania zakupów jest wygląd zewnętrzny plecaka lub tornistra. Sześciolatki nie interesują się ilością kieszeni w plecaku, jego wielkością, czy jak będzie on wpływał na zdrowie pleców.

Idealny porządek w dziecięcym pokoju – czy to możliwe?

Katarzyna Pawłowska włącz . Opublikowano w Aktualności - dla dziecka

Bolączką wielu rodziców są wiecznie porozrzucane zabawki w pokoju ich pociechy, a nawet w całym mieszkaniu. Jednakże bardzo łatwo można zmienić ten stan rzeczy. I co najważniejsze nie wymaga to dużego wysiłku, czy też wiecznego biegania za dzieckiem i zbierania po nim jego ulubionych przedmiotów.