joomla templates top joomla templates template joomla

Sprawdzą, ile ważą tornistry małych Dolnoślązaków

Anita Nowak włącz . Opublikowano w Aktualności - dla dziecka

W pięciu dolnośląskich szkołach podstawowych Fundacja Rosa organizuje wielkie ważenie uczniów i ich tornistrów, które ma na celu zwrócenie uwagi na profilaktykę wad postawy. Akcja odbędzie się ramach IV edycji projektu „Lekki Tornister”. Najbardziej aktywne szkoły otrzymają specjalne szafki. 

Jak rozpoznać i zwalczyć kurzajki na stopach?

info: eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Zdrowie dziecka

>Kurzajki mogą pojawiać się na różnych częściach ciała, najczęściej na rękach i stopach. Na dolnych kończynach można je pomylić ze zwykłymi odciskami. Jak je rozpoznać i leczyć?

Co kupić tacie na Dzień Ojca?

włącz . Opublikowano w Rodzicielstwo

Czy zastanawiasz się, dlaczego tak łatwo przychodzi kupić ci prezent dla mamy, a ciągle masz kłopot z prezentem dla taty? Nie martw się – to powszechne. Kobiety są bardziej otwarte i wprost mówią o swoich potrzebach, mężczyźni często je skrywają.

Z dzieckiem na majówkę

Katarzyna Haładej włącz . Opublikowano w Rodzicielstwo

Jak pokazują badania „Czas wolny Polaków” przeprowadzone przez CBOS, aż 52 proc. Polaków spędza wolny czas na kanapie przed telewizorem. Niestety tylko 13 proc. rodaków woli przebywać na świeżym powietrzu uprawiając sport lub wyjeżdżając za miasto. Jak zatem zachęcić dzieci do aktywności i zdrowego stylu życia, kiedy dorośli dają taki przykład? 

Ferie także dla mamy

Magdalena Poleska włącz . Opublikowano w Dla mamy

Bycie mamą to niezwykle wymagająca praca przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. W natłoku codziennych obowiązków często zapominamy o własnych potrzebach oraz chwili relaksu. Zbliża się pora by nadrobić zaległości i wolny czas poświęcić tylko dla siebie.

Jaki preparat witaminowy dla kobiet w ciąży?

info: eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Ciąża

Ciąża jest szczególnym okresem w życiu kobiety, kiedy wszystko, co spożywa przyszła mama ma wpływ na zdrowie nienarodzonego dziecka. Dlatego niezmiernie ważne jest, by dostarczyć organizmowi odpowiednich witamin oraz mikroelementów.

Szkła kontaktowe - kto nie może ich nosić

info: eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Zdrowie dziecka

Soczewki kontaktowe stanowią doskonałą alternatywę dla okularów. Jednak świetnie sprawdzają się przede wszystkim w przypadku osób zdrowych – zapewniają wówczas maksymalne bezpieczeństwo.

Ciekawe pomysły na organizację dziecięcych urodzin

info: eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Aktualności

W dzisiejszych czasach niełatwo wymyślić coś oryginalnego na imprezę urodzinową dla własnej pociechy. Z pomocą rodzicom spieszą w tym przypadku różnego rodzaju centra zabaw dla dzieci.

Katar alergiczny u dziecka – jak z nim walczyć?

info: eReporter24.pl; fot: alergia-allegra.pl włącz . Opublikowano w Zdrowie dziecka

Z powodu kataru siennego cierpieć mogą maluchy już od trzeciego roku życia. Tak małe dziecko nie zawsze potrafi dokładnie wyjaśnić, co mu dolega, dlatego powinnyśmy umieć prawidłowo rozpoznać objawy. Co możemy zrobić, by pomóc naszym pociechom szybko uporać się z alergią?

Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka od pary prezydenckiej

info: prezydent.pl; fot: youtube,pl włącz . Opublikowano w Rodzicielstwo

Para Prezydencka składa życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom. Życzymy satysfakcji z efektów wychowawczych starań, by przekazać najmłodszym jak najwięcej z naszej wiedzy, umiejętności i doświadczenia - podkreślił Bronisław Komorowski.

Wyprawka dla dziecka: z jakimi kosztami musimy się liczyć?

info: eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Opieka nad dziećmi

Lista potrzebnych artykułów szkolnych, jak i innych wydatków związanych z tym, że nasza pociecha idzie do szkoły, wydaje się czasami nie mieć końca. Jest to często koszt rzędu 700 zł.

Gorączka u dziecka – sposoby na obniżenie temperatury

info: eReporter24.pl; fot: nurofen.pl włącz . Opublikowano w Zdrowie dziecka

Kiedy nasze dziecko zaczyna chorować i pojawia się u niego gorączka, towarzyszą nam wielkie emocje, które często zaciemniają realny obraz sytuacji. Pamiętajmy, że dopiero temperatura powyżej 38 stopni Celsjusza wymaga naszej interwencji.

Co Twoje dziecko publikuje w sieci?

Magdalena Kulik PR Expert włącz . Opublikowano w Wychowanie dziecka

Seks, prywatne konflikty i intymne sfery życia udostępnione tysiącom widzów. Brzmi, jak scenariusz serialu, ale to treści, którymi nastolatki ochoczo dzielą się na portalach społecznościowych. Czym grozi sieciowy ekshibicjonizm i jak uchronić młodzież przed jego skutkami?