joomla templates top joomla templates template joomla

Najmodniejsze wzory plecaków szkolnych

włącz . Opublikowano w Aktualności

Plecaki szkolne towarzyszą dzieciom i młodzieży przez kilkanaście lat życia, służąc przenoszeniu książek i pomocy naukowych w podstawówce, gimnazjum, szkole średniej i na studiach. Podobnie, jak w dziedzinie odzieżowej czy dodatków i biżuterii, tak i tutaj pojawia się sezonowa moda, która decyduje o tym, co się nosi, aby być na czasie.
 
Moda decyduje zarówno o kształtach, kolorystyce, elementach graficznych i wzornictwie, a także o organizacji wnętrza i przydatnych gadżetach. O zmienności najlepiej świadczy fakt, że dzisiejsze plecaki w niczym nie przypominają klasycznych sztywnych tornistrów, jakie nosiły do szkoły dzieci w latach 70-tych ubiegłego wieku.
 
Kolorystyka i wzornictwo
 
Pierwszym elementem, na który zwraca się uwagę jest kolor i wzór plecaka. Jest to ważny aspekt zwłaszcza w plecakach młodzieżowych . Decyduje on zarówno o płci użytkownika, jak i jego wieku czy poziomie edukacji.
 
Kolorystyka jest bardzo zróżnicowana. Jednak do modnych standardów zalicza się:
 
- kolor różowy w wielu różnych odmianach, przeznaczony dla dziewczynek w wieku do 10 lat, pojawiający się zarówno w formie tła, jak i różowych dodatków czy motywów,
 
- kolor czarny - uniwersalny i ponadczasowy, szczególnie doceniany przez młodzież studencką, ale również w liceach i technikach,
 
- ostre i intensywne barwy zielone, niebieskie czy pomarańczowe, określane potocznie, jako „jarzeniowe”, zazwyczaj uzupełnione o pojedynczy napis lub bardzo skromne motywy wzornicze, niezwykle nowoczesne
 
- butelkowa zieleń o charakterze wojskowym, granat i fiolet dopełnione czarnymi wzorami,
- duże motywy graficzne znanych postaci z bajek, księżniczki, potworki, koniki dla młodszych dzieci,
 
- wzornictwo tkanin stylizowane na graffiti, wzory figuralne typu pop-art, wzory nawiązujące do techniki komputerowej, pojedyncze motywy roślinne.
 
Organizacja wnętrza i wyposażenie 
 
Współczesny nastolatek nie wychodzi dziś z domu bez telefonu komórkowego lub odtwarzacza mp3, a mniejsze dzieci coraz częściej muszą sobie radzić same, wracając do domu pod nieobecność rodziców.

Modne plecaki młodzieżowe lub tornistry szkolne wyposażone są w wiele przydatnych gadżetów, dzięki którym każdy z drobiazgów znajdzie swoje własne miejsce.
 
Do ciekawszych i modnych w ostatnich latach rozwiązań można zaliczyć:
 
- kieszonki na mp3 umieszczone w szelkach, wyposażone w wyjście na słuchawki,
- wewnętrzny organizer na długopisy,
- wewnętrzny karabińczyk na klucze,
- wizytownik do podpisania plecaka dla mniejszych dzieci,
- safety pocket, czyli bezpieczna kieszeń możliwa do otworzenia tylko od wewnątrz plecaka,
 
- kieszenie na laptopa, butelki z napojami, telefon komórkowy i inne o specjalnym przeznaczeniu.
 
Jeżeli poszukujesz najmodniejszych plecaków do szkoły, Topgal to marka spełniająca oczekiwania uczniów pod każdym względem. Ciekawe i niebanalne wzornictwo oraz zastosowanie nowoczesnych pomysłów konstrukcyjnych - to cechy charakterystyczne. Sprawdź najnowszą kolekcję.