joomla templates top joomla templates template joomla

Jakie zabawki będą modne w tym roku?

włącz . Opublikowano w Aktualności

Chociaż niektóre zabawki, takie jak np. klocki czy lalki, nigdy nie wychodzą z mody, to warto poznać kilka trendów panujących obecnie w branży dziecięcej. W tym roku królować będą zabawki w stylu retro, zabawki edukacyjne, a także te związane z najnowszymi technologiami.

Sentymentalny powrót do przeszłości
 
Już od jakiegoś czasu możemy zauważyć, że dużym powodzeniem cieszą się zabawki w stylu retro. Dzieci chętnie się nimi bawią, a rodzice z przyjemnością je kupują, zyskując przy okazji szansę na sentymentalny powrót do własnego dzieciństwa. Takie zabawki łączą w sobie z jednej strony pozytywne skojarzenia związane z minionymi latami, a z drugiej – zalety nowoczesnych produktów. Często są bowiem oferowane klientom w odświeżonej, przystosowanej do współczesnego odbiorcy wersji. Doskonałym przykładem mogą być popularne figurki Tisso Toys, przedstawiające bohaterów polskich bajek np. Koziołka Matołka czy Baltazara Gąbkę. Takie zabawki kupimy na Merlin.pl – w jednym z najstarszych polskich sklepów internetowych, oferującym m.in. książki, multimedia, kosmetyki oraz produkty dla najmłodszych.
 
Przyjemna nauka
 
Zabawki edukacyjne cieszą się rosnącą wciąż popularnością, ponieważ rodzice coraz lepiej zdają sobie sprawę z tego, jak ogromny wpływ ma zabawa na rozwój ich pociech. W tym roku na topie są zabawki, które uczą dzieci bardzo praktycznych umiejętności, które przydadzą im się w dorosłym życia, a zatem np. majsterkowania, szycia bądź gotowania. To idealny sposób, by w przyjemny sposób przygotować maluchy do czekających ich w przyszłości wyzwań, a także do wspólnego, rodzinnego spędzania czasu. Doskonale sprawdzą się w tej roli zestawy kreatywne do przygotowywania wypieków, budowle z cegiełek ceramicznych lub zestawy do tworzenia biżuterii. Warto poszukać takich zabawek, które pomogą rozwinąć talenty naszych pociech lub nauczyć je czegoś całkiem dla nich nowego.
 
Zabawki przyszłości
 
Nie da się ukryć, że przyszłość należy przede wszystkim do zabawek bazujących na nowych technologiach i łączących świat realny z wirtualnym. Dzieciaki uwielbiają takie rozwiązania, a korzystanie ze sprzętów elektronicznych jest dla nich czymś jak najbardziej naturalnym. Z pomocą tabletów, różnego rodzaju aplikacji czy zabawek interaktywnych mogą nie tylko spędzać przyjemnie czas, lecz także wiele się nauczyć. W modzie są także małe, mobilne zabawki – zarówno miniaturowe figurki, jak też idealnie sprawdzające się podczas podróży miniatury znanych i lubianych gier.
 
Wybierając zabawki dla dzieci, kierujmy się przede wszystkim ich indywidualnymi potrzebami i upodobaniami, lecz także wartością rozwojową oraz jakością poszczególnych produktów. Warto jednak śledzić trendy, aby w rozsądny sposób czerpać z nich to, co mają najlepszego do zaoferowania.