joomla templates top joomla templates template joomla

Ciekawe pomysły na organizację dziecięcych urodzin

włącz . Opublikowano w Aktualności

 
W dzisiejszych czasach niełatwo wymyślić coś oryginalnego na imprezę urodzinową dla własnej pociechy. Z pomocą rodzicom spieszą w tym przypadku różnego rodzaju centra zabaw dla dzieci.
 
Główny Urząd Statystyczny w raporcie pt. „Podstawowe dane demograficzne o dzieciach w Polsce”, opublikowanym 30 maja 2014 r., informuje, że w naszym kraju żyje około 6 mln dzieci w wieku od 0 do 14 lat, przy czym najwięcej jest ich w przedziale wiekowym 7-12 lat (5,7 procenta), a po nich – w wieku przedszkolnym, czyli 3-6 lat (4,4 procenta). To 15 procent całej populacji. Tyle też co roku świętuje w mniej lub bardziej huczny sposób dzień swoich urodzin. Rytuał obchodzenia urodzin to jeden z elementów wzmacniających więzi rodzinne. Psychologowie doradzają, aby w ciągu roku było choć kilka okazji do tego, aby dziecko poczuło się jak bohater. Kolejna wiosna życia naszej pociechy to zatem świetna okazja, aby podkreślić jej wyjątkowość i to, jak ważna jest w naszym życiu (źródło: http://kobieta.interia.pl/uczucia/psychologia/news-9-sposobow-ktore-wzmocnia-rodzinne-wiezi,nId,1538624). Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że dla dzieci jest to wyjątkowy moment – z wielką niecierpliwością oczekują nie tylko na prezenty, tort, koleżanki i kolegów, ale również na to, w jakiej formie rodzice wyprawią kolejne urodziny.
 
Dom, pizzeria, basen?
 
W zależności od zasobności portfela i kreatywności urodzinki można zorganizować w różnych miejscach – np. w domu, pizzerii, na basenie czy w parku rozrywki dla dzieci – czyli tam, gdzie pora roku nie ma znaczenia dla przebiegu imprezy. Pierwszy przypadek zazwyczaj pochłania najmniejsze koszty, ale wymaga za to zadbania o maksymalne bezpieczeństwo dzieci, aby nie doszło do nieprzewidzianych wypadków i większej odpowiedzialności ze strony organizatorów. Nie zawsze jednak pozwalają nam na takie rozwiązanie warunki lokalowe. Z kolei pizza jest jedną z ulubionych potraw dziecięcych. Jeśli jednak oprócz jedzenia w lokalu nie ma żadnych innych atrakcji dla najmłodszych, to po konsumpcji mali goście mogą się zacząć nudzić. Basen może być ciekawym pomysłem – pod warunkiem, że zarówno zaproszeni goście, jak i sam jubilat, lubią wodę i potrafią pływać. Wówczas uczestnicy imprezy mogą wyszaleć się, korzystając z różnych atrakcji wodnych. Opcja ta może jednak wymagać dodatkowej opieki nie tylko ze strony ratowników, ale również rodziców.
 
Rozrywka na całego
 
Miejscem, gdzie z pewnością nie wkradnie się nuda, będzie park rozrywki, który przystosowany jest do codziennych zabaw, jak również do organizacji różnych imprez typu urodziny, komunie, imieniny i inne. Można się w tym przypadku zdać na kreatywność animatorów, którzy zajmą się dziećmi i dopasują zajęcia do wieku uczestników urodzin. W parku rozrywki skorzystać można z takich atrakcji, jak m.in. ścianki wspinaczkowe, „małpi gaj”, zjeżdżalnie, trampoliny, gry interaktywne i komputerowe, mini-boiska, kąciki artystyczne, warsztaty eksperymentów chemicznych czy kulinarne. Oprócz propozycji wypełnienia czasu imprezy, niektóre parki oferują również gotowe menu. Odchodzi więc problem związany z przygotowaniem jedzenia. Parki rozrywki dają również szerokie możliwości zorganizowania tematycznych imprez urodzinowych, np. w stylu pirackim, kowbojskim etc. Zainteresowani znajdą cenne informacje także tutaj: parkrodzinka.pl.
 
Bezcenne wspomnienia
 
Nietuzinkowo spędzone urodziny zapadną w pamięć nie tylko głównemu bohaterowi tej uroczystości, ale również zaproszonym gościom. Przez różnorodną formę zabawy dzieci mogą się wiele nauczyć, a także zdobyć nowych przyjaciół. Innym plusem jest to, że podczas takiej imprezy szansę na pogłębienie znajomości mają również… rodzice.