joomla templates top joomla templates template joomla

Niezbędniki kosmetyczne w pielęgnacji bobasa

włącz . Opublikowano w Opieka nad dziećmi

 
Niemal każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że noworodek wymaga od nas nie tylko troskliwej opieki, lecz także odpowiedniej pielęgnacji. Przekonajmy się zatem, jakich kosmetyków nie może zabraknąć w dbaniu o zdrową skórę naszego dziecka.
 
Zanim wybierzemy się na zakupy do pobliskiej drogerii lub apteki, powinnyśmy zastanowić się, jakiego typu produktów potrzebujemy, dlatego warto wziąć pod uwagę typ skóry naszej pociechy. Będzie to szczególnie ważne, jeśli maleństwo choruje na jakąś z chorób, na przykład atopowe zapalenie skóry. W takim przypadku zastanówmy się nad skutecznymi środkami, które, tak jak kosmetyki dla niemowląt (np. Emolium), z łatwością pozwolą nam uporać się z bolesnymi skutkami tego schorzenia. Po kilku tygodniach ich regularnego stosowania zauważymy znaczącą poprawę stanów zapalnych, co ułatwi nam dalszą pielęgnację.
 
Emolienty – produkty do zadań specjalnych
 
Kompletując kosmetyczną wyprawkę dla niemowlaka, miejmy na uwadze również to, że niezależnie od kondycji jego naskórka czy cery, będzie potrzebować środków, które dodatkowo je nawilżą, ponieważ większość maluchów ma problemy z suchością skóry.
Z pomocą przyjdą nam emolienty, czyli preparaty, które, tworząc cienką warstwę na ciele, zapobiegają utracie wody z organizmu. Dzięki ich regularnemu stosowaniu z pewnością unikniemy łuszczącej się skóry oraz podobnych dolegliwości.
 
Co istotne, musimy jednak pamiętać o tym, by – podczas zajmowania się dzieckiem – wybrać jedną, stałą porę, którą przeznaczymy na aplikację zakupionych preparatów. W ten sposób uda nam się wypracować plan zajęć, dzięki któremu będziemy mieć motywację do tego, by nie rezygnować ze stosowania emolientów, a nasze dziecko będzie nam wdzięczne za troszczenie się o jego skórę. 
 
Alergiom mówimy nie
 
Wśród kosmetyków dla niemowląt znajdą się również całe serie produktów antyalergicznych. Nawet jeśli nasza pociecha nie jest na nic uczulona, stosowanie tego typu środków z pewnością jej nie zaszkodzi, dlatego dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie malucha w delikatną emulsję do kąpieli czy łagodny szampon. Kupując je, czytajmy jednak uważnie etykiety, by mieć pewność, że wybrany kosmetyk jest dla bobasa bezpieczny, a w razie problemów, poprośmy o pomoc sprzedawcę lub farmaceutę.
 
Tak dla zdrowej pupy 
 
Wreszcie wśród perełek kosmetycznych dla dzieci warto szukać także odpowiedniego kremu do pupy. Najważniejsze, by nie wywoływał na skórze efektu wysuszenia oraz by wchłaniał się na tyle szybko, że powtarzane w ciągu dnia przebieranie maleństwa nie stało się dla nas uciążliwym problemem.
 
Jeśli nie mamy pewności co do tego, który specyfik wybrać, zapytajmy o radę przyjaciółkę, która niedawno sama była mamą kilkumiesięcznego szkraba lub zasugerujmy się opiniami znalezionymi w sieci. Dzięki temu uda nam się uniknąć ewentualnych podrażnień, jakie może spowodować używanie niewłaściwego kosmetyku.