joomla templates top joomla templates template joomla

Wiem co zamawiam - kuchnia włoska - anchois, karczoch, canneloni?

włącz . Opublikowano w Dla mamy

 
Coraz więcej osób chcąc zjeść coś w porze lunchu decyduje się na kuchnię włoską. Dlaczego? Potrawy włoskie są niezwykle proste, oparte na świeżych i zdrowych produktach. Włosi znani są z zamiłowania do gotowania i przykładają wielką wagę do smaku potraw. Nic zatem dziwnego, że Polacy tak chętnie wybierają włoskie restauracje a także serwują włoskie jedzenie na swoich stołach. Co jeśli nie mamy czasu na gotowanie i stołowanie się w restauracjach? Rozwiązaniem jest zamawianie włoskich potraw przez Internet lub telefon. Problem może pojawić się przy czytania kart dań. Nie każdy wie do końca co kryje się pod daną pozycją na karcie. Warto więc bliżej zapoznać się z najbardziej rozpowszechnionymi włoskimi potrawami oraz ich składnikami. 
 
Wiele dań kuchni włoskiej zawiera w sobie anchois. Są to małe fileciki z sardeli europejskiej. Mają bardzo charakterystyczny, słony i pikantny smak, dlatego są wykorzystywane jako dodatki do pizzy, dań z makaronem, past oraz sałatek. W kuchni włoskiej używa się przeważnie filecików, ale anchois można spotkać także w postaci koreczków lub pasty. Niemniej są one na tyle aromatyczne, że wystarczy ich niewielka ilość i cała potrawa nabiera intensywnego smaku. 
 
Innym, równie znanym składnikiem kuchni włoskiej jest karczoch, źródło wielu składników mineralnych. Należy do rodziny astrowatych. Ma bardzo oryginalny wygląd i spokojnie może stanowić ozdobę kuchni. Jadalna część karczocha to dno kwiatowe, niezwykle mięsiste. Włosi wykorzystują go na wiele sposobów, jako dodatek m.in. do makaronów, zapiekanek czy pizzy. Karczocha można gotować, smażyć lub piec. 
 
Zamawiający danie włoskie powinien również wiedzieć, co kryje się pod nazwą cannelloni. Jest to nic innego, jak rodzaj makaronu o kształcie walca, pustego w środku. I tu kryje się cały sekret jego pysznego smaku. Włosi wypełniają makaron różnego typu farszami: warzywnymi oraz mięsnymi. Nieodzownym składnikiem farszu są pomidory. Cannelloni polewa się sosem na bazie pomidorów, oliwy z oliwek, bazylii i czosnku. Całość jest niezwykle aromatyczna i pasująca na lunch. 
 
Tortellini, czyli włoskie pierożki to kolejna propozycja pysznego posiłku. Są bardzo małe, dlatego na raz można ich zmieścić nawet kilkadziesiąt. W skład farszu do tortellini wchodzi mięso, ser lub grzyby. Do tego obowiązkowy włoski sos pomidorowy.
 
Oprócz wyżej wymienionych składników, do typowo włoskich należą także bazylia, oregano, oliwa, oliwki i sery, dzięki którym potrawy włoskie przebijają inne kuchnie świata. To eksplozja smaku i zapachu, swoista uczta dla każdego smakosza. To wszystko składa się na niesamowicie aromatyczną kuchnię włoską dostępną także w dowozie na pyszne.pl i coraz bardziej docenianą przez polskich konsumentów.