joomla templates top joomla templates template joomla

Pisak, eyeliner w płynie czy w żelu?

włącz . Opublikowano w Dla mamy

 
W związku z pojawieniem się na rynku eyelinerów w żelu wiele z nas zastanawia się, czy wybrać kosmetyczną nowość czy może pozostać przy eyelinerze w płynie lub pisaku. Zobacz, jakie są ich właściwości i rozwiej swoje wątpliwości!
 
Makijaż typu „kocie oko” cieszy się popularnością od wieków. Wyrazista, dobrze poprowadzona kreska nad linią rzęs przyciąga spojrzenia innych, nadaje oku elegancję i klasę. Kreskę można wykonać eyelinerem w pisaku, w płynie lub w żelu. Technika i uzyskane efekty różnią się w zależności od doboru kosmetyku.
 
 
Cechy eyelinera płynnego
 
Dostępne w sprzedaży eyelinery w płynie różnią się pędzelkami, które połączone są zazwyczaj z nakrętką opakowania. Te z cienką końcówką przeznaczone są dla bardziej wprawionej ręki. Pozwalają malować supercienkie i precyzyjne linie, jednak każde zawahanie odbija się na powiece w postaci fali. Grubsze końcówki przypominają pisak i nadają się także dla początkujących fanek kreski. Trzeba uważać na nadmiar płynu, jaki może znajdować się na końcówce po otwarciu opakowania. Eyelinery w płynie dostępne są w wielu kolorach.
 
 
Czym charakteryzuje się eyeliner w żelu?
 
Eyeliner w żelu, na przykład gel liner Maybelline, to młodszy brat eyelinera w płynie. Zamknięty w szczelnym opakowaniu specyfik nakłada się na oko za pomocą specjalnie wyprofilowanego pędzla o skośne uciętym włosiu. Kosmetyk nadaje się zarówno dla początkujących amatorów, jak i zawodowych stylistów. Rozprowadzanie nie sprawia problemów, ponieważ konsystencja jest gęsta. Po prostu nabieramy na pędzel jedynie potrzebną ilość kosmetyku i przystępujemy do pracy. Kolory gel linerów są bardziej intensywne, a kreska dłużej utrzymuje się na powiece – nie blaknie, jest odporna na ścieranie i spływanie, a także nie odbija się na górnej powiece. Przy takim specyfiku nie ma problemu, aby zużyć opakowanie do końca.
 
 
Eyeliner w pisaku
 
Godna uwagi alternatywa dla początkujących. Malowanie kreski przypomina rysowanie po kartce. Nie potrzeba większych umiejętności, aby poprowadzić prostą linię. Wadą jest na pewno wyblakły kolor. Eyelinery w pisaku zazwyczaj szybciej ścierają się z powieki lub rozmazują, jednak mogą służyć za szkic dla dalszego makijażu konturów oka.