joomla templates top joomla templates template joomla

Piękno w szlachetnej postaci - Aga Kruk

włącz . Opublikowano w Dla mamy

Każda kobieta pragnie mieć piękną biżuterię, ale nie każda potrafi ją zrobić sama. Aga Kruk grudziądzanka obecnie przebywająca jak to mówi "za wodą" w tworzeniu takich właśnie cudów realizuje swoją pasję i talent.


Jej biżuterię, styl, oryginalność doceniły takie osoby jak Pani Madeleine Albright była sekretarza stanu USA. Piękno wykonania i oryginalność doceniana jest przez coraz większa liczbę klientów.

Porozmawialiśmy z nią i postanowiliśmy zaprezentować jej prace, które przykuwają wzrok, wyzwalają marzenia oraz chęć posiadania, szczególnie wśród kobiet .. ale nie tylko.

Zobacz prace:

W jaki sposób rozpoczęłaś przygoda z biżuterią? nauczyłaś się sama? Jakiś kurs? Szkolenia?  

- Odkąd pamiętam pasjonowałam się ręcznie wykonanymi przedmiotami. Ozdoby świateczne, pierniki i anioły z masy solnej, wianki adwentowe mnożyły się w każdej wolnej chwili. Jeszcze 8-10 lat temu sięgałam po inspiracje do pierwszych kolorowych magazynów, pojawiających  się na polskim rynku. 

W 2006 roku, po decyzji, która odmieniła moje życie, zamieszkałam za oceanem. I tu dopiero wszystko się rozpoczęło.... 
 
Czy to pasja czy sposób na życie?
 
- Szeroko pojęte słowo ang."Craft" (ręcznie wykonywać) nabrało nowego znaczenia. Wystarczyła jedna wizyta w sklepie z naturalnymi kamieniami i pół-komponentami bym odnalazła swoją pasje. 

 
Czy rozpoczynając przygodę z biżuterią, chyba można nazwać ją artystyczną, miałaś już jakieś doświadczenia? 
 
- Tworzenie biżuterii to sztuka, która odkrywam i dopracowuję każdego dnia. Sekret każdego mojego projektu to dobranie odpowiednich materiałów, precyzja i dbałość o szczegóły. Uwielbiam pochodzące z różnych regionów świata szlachetne kamienie i wysokiej jakości metale, jak srebro i złoto.  
 
Pięknem wykonywania biżuterii są nie ograniczone możliwości stworzenia jednego w swoim rodzaju wzoru oraz praca z materiałami, kamieniami, koralami w różnych przedziałach cenowych i na każda kieszeń.  
 
Skąd pomysły na nowe wzorce? 
 
- Każdy projekt zaczyna się w mojej głowie,  następnie zajmuje się jego realizacja, by na końcu przyniósł radość innym. Nie ma nic bardziej motywującego jak zadowolenie i uśmiech na twarzy osoby noszącej moja biżuterie. Jedną z nich jest Pani Madeleine Albright. 
 
Inspiracje czerpię z natury, miejsc i ludzi jakich spotykam na swojej drodze. Jedną rzeczą, z której jestem ogromnie dumna to poziom rzemiosła jaki prezentują polscy projektanci biżuterii. Stawiam ich zawsze za wzór dbałości o detale, kreatywność i wysoka jakość tworzenia. 
 
- Co dalej? Jakie palny?
 
Kilka lat temu postanowiłam podzielić się moimi doświadczeniami z innymi. Prowadzę kursy tworzenia biżuterii, a już niedługo pierwsze moje kursy ukażą się w internecie. 

red. Powodzenia. 

Z pracami autorki można zapoznać się na:
www.agajewelrydesigns.com