joomla templates top joomla templates template joomla

Jakich detergentów do zmywarki używać?

włącz . Opublikowano w Dla mamy

Nikt nie lubi jeść z niedomytych talerzy i pić z kubków z zaciekami, a w przypadku małych dzieci perfekcyjne czyszczenie butelek jest wręcz koniecznością. Czy, korzystając ze zmywarki, możemy liczyć na idealnie czyste i lśniące naczynia? Tak, pod warunkiem, że sięgniemy po dobre środki czystości.
 
Niedomyte? Niekoniecznie!
 
Czasem spotykamy się z opinią, że naczynia po myciu w zmywarce często pozostają brudne. To jeden z najczęstszych mitów dotyczących tego urządzenia. Tymczasem warto mieć świadomość, że niedomyte naczynia są zazwyczaj konsekwencją naszych własnych błędów podczas użytkowania zmywarki. Nieraz szkoda nam czasu na szczegółowe zapoznanie się z instrukcją oraz wskazówkami producenta. Wówczas nietrudno o niepoprawne załadowanie naczyń czy ustawienie nieodpowiedniego programu. Jednym z często pojawiających się błędów jest również sięganie po niskiej jakości detergenty. A to droga na skróty, która prowadzi donikąd…
 
Bez zabrudzeń i bakterii
 
Chcemy, aby butelki czy inne naczynia, z których korzystają nasze maluchy, były perfekcyjnie czyste. Zmywarka okazuje się świetnym wyborem, ponieważ zapewnia wyższą temperaturę wody oraz możliwość użycia o wiele silniejszych detergentów niż w przypadku zmywania ręcznego. Dzięki temu likwidujemy nie tylko wszystkie zabrudzenia, lecz również szkodliwe mikroorganizmy. Musimy jednak sięgnąć po odpowiedni płyn, proszek lub żel do zmywarki – nie warto za bardzo na nim oszczędzać. Zapomnijmy też o używaniu zwykłego płynu do zmywania. Produkuje on zbyt wiele piany, a jej nadmiar w zmywarce może spowodować zwarcie. Dobrym wyborem będzie użycie wielofunkcyjnych tabletek, które są proste w użyciu i skutecznie łączą w sobie funkcje np. płynu oraz soli. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie tabletki do zmywarki warto wybrać, skorzystaj z porad zamieszczonych np. na zmywajwzmywarce.pl.
 
Pozbądź się smug
 
Czasami po zmywaniu w zmywarce na naczyniach pozostają mało estetyczne smugi, ślady kropli czy zacieki. Aby zapobiegać niszczeniu szkła czy innych materiałów, wystarczy sięgnąć po dobrej jakości nabłyszczacz oraz sól do zmywarki. Nabłyszczacz wlewamy do specjalnego wlewu – jest on uwalniany podczas płukania, a dzięki jego użyciu na delikatnych naczyniach nie powstają smugi i inne podobne ślady. Z kolei zadaniem soli do zmywarki jest zmiękczanie wody oraz zapobieganie osadzaniu się kamienia. Pozwala to wyeliminować nieestetyczne plamy i zacieki na naczyniach, lecz także przedłużyć żywotność samego urządzenia.
 
Dobre detergenty to gwarancja czystości i ochrona delikatnych naczyń – zadbajmy o ich jakość!