joomla templates top joomla templates template joomla

Grecja dla najmłodszych: z wizytą w królestwie żółwi

włącz . Opublikowano w Dla mamy

 
Dla dzieci możliwość wypoczynku na łonie natury i podziwianie piękna przyrody może okazać się równie atrakcyjnym doznaniem, jak wizyta w nowoczesnym parku rozrywki. Wielka sympatia, jaką mali podróżnicy obdarzyli grecką wyspę Zakynthos, może być najlepszym potwierdzeniem tej teorii.
 
 
Zakynthos: turystyczny raj dla rodzin
 
Zakynthos to jedna z najchętniej odwiedzanych przez turystów wysp w Grecji. Panujące tu warunki i świetne zagospodarowanie, połączone z kameralną atmosferą, sprawiają, że rodzinna turystyka ma się tu doskonale. Dla rodzin, które stawiają na oszczędne rozwiązania, ogromnym ułatwieniem jest też duża liczna ofert wypoczynku na tej właśnie wyspie. Grecja last minute, np. w ofercie Rainbow Tours, bardzo często odnosi się właśnie do Zakynthos. Dlaczego warto się tu wybrać?
 
 
Zakynthos, czyli kraina żółwi
 
Główną atrakcją na wyspie Zakynthos są niezwykłe żółwie Careta Careta. W naturalnym środowisku można się z nimi spotkać coraz rzadziej, nic więc dziwnego, że ich częste wizyty na tej greckiej wyspie wzbudzają tak wiele emocji. Możliwość podziwiania tych żółwi stanowi świetną rekompensatę za ograniczenia związane z wypoczynkiem na niektórych plażach, które żółwie upatrzyły sobie jako swe stanowiska lęgowe. Troska o zachowanie czystości na plażach oraz aktywna ochrona żółwi to czynniki, dzięki którym wczasy na Zakynthos stają się nie tylko ciekawą przygodą, ale i wyjątkową lekcją ekologii.
 
 
Malownicze zatoki: gdzie warto się wybrać?
 
Plaże, często „zarezerwowane” przez żółwie rodziny, nie są jedynymi atrakcjami na tej wyspie. Zakynthos zachwyca przecież tak malowniczymi zakątkami, jak Zatoka Wraku lub Błękitne Groty. Każdy z tych punktów będzie wielką atrakcją dla małych podróżników. Zatoka Wraku, na teren której można dostać się tylko wycieczkowym statkiem, przyciąga piękną plażą oraz tajemniczym wrakiem. Dla dzieci ten porzucony na plaży statek to nie lada ciekawostka, a tajemnicze historie związane z nim mogą skutecznie pobudzać dziecięcą wyobraźnię. Błękitne Groty, czyli wynurzające się z morza formy skalne o wyjątkowych kształtach, które można podziwiać z pokładu statków wycieczkowych, to kolejna atrakcja dla małych odkrywców.
 
Dla rodzin z dziećmi greckie wyspy są kierunkiem idealnym. Kameralna, pełna przyrodniczych skarbów Zakynthos jest tu szczególnie ceniona. To królestwo żółwi, które sprzyja osobom szukającym wypoczynku w pięknym otoczeniu i familijnej atmosferze. Dzieci mogą spędzić tu bezpieczne i pełne przygód wakacje, a i dorośli na nudę narzekać na tej wyspie nie będą.