joomla templates top joomla templates template joomla

Gdy pocenie staje się problemem

włącz . Opublikowano w Dla mamy

 
Pocenie się jest całkowicie naturalnym zjawiskiem, pozwalającym zachować wewnętrzną i zewnętrzną równowagę organizmu. Jednak na co dzień pocenie bardzo często jest źródłem dyskomfortu i uczucia nieświeżości.
 
Jak już zostało wspomniane, pocenie się to mechanizm fizjologiczny, będący odpowiedzią organizmu na panującą wysoką temperaturę, podjętą aktywność fizyczną, a nawet silne emocje i stres. Pocenie przyczynia się do usuwania szkodliwych produktów przemiany materii, a ponadto odgrywa niezwykle istotną rolę w procesie termoregulacji, mającym na celu utrzymywanie stałej temperatury ciała.
 
Problem nadmiernego pocenia się
 
Nadmierne pocenie się niekiedy może być objawem problemów zdrowotnych, niemniej w większości przypadków jego intensywność mieści się w normie. Nie zmienia to jednak faktu, że pocenie nasilające się w określonych okolicznościach, może być bardzo kłopotliwe, wywoływać dyskomfort oraz ograniczać swobodę działania. Z tym problemem, zwłaszcza wiosną i latem, mierzy się wiele osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W trosce o swoje dobre samopoczucie z godnym podziwu zapałem poszukują oni idealnych rozwiązań, które pomogą im uporać się z nadmiernym poceniem. Stawianym przez nich oczekiwaniom usiłują sprostać producenci kosmetyków pielęgnacyjnych, stale poszerzając i udoskonalając ofertę dezodorantów.
 
Czego możemy oczekiwać od dezodorantu?
 
Dostępne w drogeriach antyperspiranty coraz lepiej odpowiadają nieco innym potrzebom kobiet i mężczyzn.  Panie przy wyborze dezodorantów przeważnie kierują się zapachem, panowie – skutecznością. Choć wydaje się, że większość antyperspirantów jest przeznaczona dla kobiet, mężczyźni także mają w czym wybierać, tym bardziej że stają się coraz bardziej wymagający wobec kosmetyków. Dobrej jakości produkty, takie jak dezodorant z linii Garnier Mineral Man, chronią przed poceniem i wilgocią przez całą dobę, a jednocześnie pozwalają skórze oddychać. Co więcej, niektóre antyperspiranty nie tylko wykazują silne właściwości absorpcyjne, ale także zawierają specjalne wyciągi, przykładowo z mięty, które zapewniają długotrwałą świeżość.
 
Dodatkowe właściwości antyperspirantów
 
Świetną propozycją są też dezodoranty zapobiegające powstawaniu nieestetycznych żółtych plam na jasnych ubraniach i białych śladów na ciemnej odzieży.
 
Taka właściwość jest pożądana tak przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Panowie coraz większą uwagę zwracają na swój wizerunek, więc jeśli ojciec, mąż czy partner również zmaga się z uporczywymi plamami i śladami, warto pomóc im podjąć właściwą decyzję dotyczącą zakupu lub nawet podsunąć produkt, uznawany za godny wypróbowania.
 
Innymi słowy, wybierając odpowiedni dezodorant, możemy być pewni przede wszystkim jego skuteczności, a ponadto cieszyć się dodatkowymi korzyściami, płynącymi z jego stosowania. W rezultacie bardzo szybko zapomnimy, czym jest dyskomfort czy uczucie nieświeżości pojawiające się w ciągu dnia.